SOBOTA

Predložkový
masaker

Viac informácií
italian
slovak

Predložkový masaker

L’italiano é una lingua facile… e poi arrivano le preposizioni 🙂

 

Svetom predložiek, ich tajomstvami a zlepšovákmi pri ich učení vás prevedie lektorka Katy. Bude to masaker, ale budete sa aj veľa smiať a zabávať a určite sa toho kopec naučíte! Vhodné pre úplných začiatočníkov aj pokročilejších študentov, pretože predložky sú kľúč per parlare l’italiano 🙂

VYPREDANÉ

Colazione
all’italiana

Viac informácií
italian

Colazione all’italiana

Milujete sladké raňajky a taliančinu? Máme pre vás skvelý program na sobotné ráno. Emanuela a Peter vás vezmú do centra na typické talianske raňajky. Vychutnáte si s nimi skvelé cappuccino a cornetto al cioccolato alebo al pistacchio a okrem toho sa zabavíte pri precvičovaní taliančiny. Úroveň konverzačných aktivít bude A2.

Giochi
per bambini

Viac informácií
italian

Giochi per bambini

Aj pre najmenších nadšencov taliančiny sme pripravili skvelý program! Zábavnou formou sa pri hraní spoločenských hier naučia mnoho nových slovíčok a precvičia si komunikáciu v taliančine s našimi stážistami. Giorgia, Peter, Emanuela a Matteo si pre vaše deti pripravili veľa zaujímavých aktivít. Vítané sú deti všetkých vekových kategórii!

VYPREDANÉ

Koun Gelato

Viac informácií
slovak

Koun Gelato

Ochutnajte s nami pravé talianske gelato v centre Bratislavy. Barbara Szalaiová vám v malej rodinnej talianskej gelaterii predstaví výrobný proces zmrzliny, ktorá bola zaradená medzi najlepšie v Európe. Je vyrábaná len z tých najkvalitnejších surovín dovážaných priamo z Talianska, kde majiteľka aj študovala výrobu zmrzliny. Workshop sa bude konať na Paulínyho 1.

ZRUŠENÉ

Parolacce

Viac informácií
slovak

Parolacce

Dámy a páni, prichádza náš nadávkový masaker! Áno, dobre počujete! Naučíte sa to, čo ani po slovensky možno neviete 😀 Prejdeme si ale aj trošku histórie, dozviete sa, prečo sú nadávky v Taliansku také populárne a ktoré slová musíte poznať. Nerozhoduje úroveň taliančiny, ale zmysel pre humor! Katy sa s Vami rada zasmeje a rada odpovie na vaše otázky 🙂

VYPREDANÉ

Una passeggiata
in centro

Viac informácií
italian

Una passeggiata in centro

Krásne slnečné májové dopoludnie je ako stvorené na prechádzku Bratislavou. V spojení s konverzáciou v taliančine je to ideálny plán na sobotné dopoludnie pre každého nadšenca taliančiny. Prejdite sa centrom mesta a naučte sa popri tom kopec slov, ktoré využijete v každodennej komunikácii. Konverzačné aktivity budú ideálne pre študentov na úrovni A1/A2.

La mia Calabria

Viac informácií
italian

La mia Calabria

Objavme spolu krásny taliansky región Kalábria! Odhaľte jeho históriu, kultúru a tradície počas seminára s Petrom. Predstaví vám oblasť od pobrežia Iónskeho mora až po horský masív Aspromonte. Nechajte sa ohromiť krásnou kalábrijskou prírodou a čarovnou atmosférou tohto regiónu. Úroveň taliančiny je A2/B1.

VYPREDANÉ

La mia Sicilia 2

Viac informácií
italian

La mia Sicilia 2

Poznáte Sicíliu? Boli ste už na pláži Mondello, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž Palerma? Navštívili ste údolie chrámov v Agrigente? A prechádzali ste sa očarujúcou Cataniou? Sicílčania Alessandro a Matteo vás prevedú týmto krásnym regiónom plným mora, slnka, kultúry a dobrého jedla. Požadovaná úroveň talianskeho jazyka je A1/A2.

La mia Bologna

Viac informácií
italian

La mia Bologna

Boli ste už niekedy v Bologni? Videli ste už Piazza Maggiore a dve veže? Ak nie, toto je vaša príležitosť! Preskúmajte toto krásne mesto a počas virtuálnej prechádzky objavte jeho pamiatky, typické jedlá, umenie a kultúru. Vašou sprievodkyňou bude talianska lektorka Camilla, ktorá pochádza priamo z Bologne! Ste pripravení vyraziť?

Čarovná
Ligúria

Viac informácií

slovak.jpg

Čarovná
Ligúria

Spoznajte s nami nádhernú Ligúriu, ktorá vás očarí na prvý pohľad. Najznámejším lákadlom tohto regiónu je oblasť Cinque Terre, ale ukrýva aj mnoho iných pokladov. Predstaví vám ich majiteľka cestovnej kancelárie CK Mattia – Jarka Molnárová. Ligúria dýcha pravou stredomorskou atmosférou, nechýbajú v nej historické dedinky, olivovníky, vinič a citrusové háje.
VYPREDANÉ

Panzerotto

Viac informácií
slovak

Panzerotto

Zažite s nami vône, farby a chute Apúlie – ochutnajte pravé talianske Panzerotto. Počas workshopu sa naučíte pripraviť si túto typickú pochúťku z kvalitných talianskych surovín v prevádzke Panzerotto style. Workshop sa bude konať na Obchodnej ulici 40 a bude tlmočený do slovenčiny.

Passeggiata
per Bari

Viac informácií
italian

Passeggiata per Bari

Poznáte mesto Bari na juhu Talianska? Ide o hlavné mesto talianskeho regiónu Apúlia, ktoré je plné skrytých pokladov. Počas tohto seminára sa s našou talianskou lektorkou Camillou vyberiete na virtuálny výlet do historického centra mesta a nevynecháte ani krásne pláže. Samozrejme, spoznáte aj focacciu al pomodoro a panino al polpo! Bari vás určite očarí!

Modi di dire

Viac informácií
italian
slovak

Modi di dire

Lektorka Zuzka, ktorá sa špecializuje na talianske frazeologizmy, teda ustálené slovné spojenia v taliančine, vám porozpráva, ako vznikajú talianske prirovnania, príslovia a porekadlá a či sú podobné tým slovenským. Seminár bude vedený v slovenčine, takže je vhodný aj pre začínajúcich študentov, ktorí sa chcú naučiť zaujímavú a užitočnú slovnú zásobu.

Gesti italiani

Viac informácií
italian

Gesti italiani

Každý vie, že gestá sú neoddeliteľnou súčasťou taliančiny a stali sa typickým symbolom talianskej kultúry. Lektor Alessandro vám ukáže tie najdôležitejšie a vysvetlí vám ich významy. Nenechajte si ujsť príležitosť naučiť sa používať talianske gestá v praxi v príjemnom prostredí a s poriadnou dávkou zábavy! Seminár vyžaduje úroveň talianskeho jazyka A1/A2.

Rím
a jeho tajomstvá

Viac informácií
italian

Rím a jeho tajomstvá

Licencovaná sprievodkyňa na Rím a zároveň majiteľka Cestovnej kancelárie Mattia vás prevedie hlavným mestom Talianska. Rím je nevyčerpateľnou studňou historických faktov a zaujímavostí a práve o ne sa s vami podelí milovníčka a nekonečná objavovateľka  tohto mesta Jarmila Molnárová. Prednáška bude v slovenčine.

VYPREDANÉ

La mia Napoli

Viac informácií
italian

La mia Napoli

Už ste navštívili mesto, v ktorom sa zrodila pizza Margherita? Ochutnali ste už teplé sfogliatelle na neapolských uliciach a počuli ste o tradícii „caffè sospeso“? Viezli ste sa najkrajším metrom na svete? Ak nie, príďte na seminár o Neapole a objavte spolu s Emanuelou históriu, kultúru a tradície tohto jedinečného mesta. Úroveň seminára je A1/A2.

La mia Sardegna

Viac informácií
italian

La mia Sardegna

Zažili ste už na vlastnej koži Sardíniu? Ponorili ste sa do priehľadnej vody sardínskeho mora? Videli ste tajomné nuragy? Ešte nie? V tom prípade si určite nenechajte ujsť seminár o Sardínii a spolu so Sardínčankou Giorgiou objavte tento prenádherný ostrov a jeho bohatú históriu a tradície. Seminár vyžaduje úroveň taliančiny A1/A2.

Panzerotto

Viac informácií
italian

Panzerotto

Zažite s nami vône, farby a chute Apúlie – ochutnajte pravé talianske Panzerotto. Počas workshopu sa naučíte pripraviť si túto typickú pochúťku z kvalitných talianskych surovín v prevádzke Panzerotto style. Workshop sa bude konať na Obchodnej ulici 40 a je vhodný pre študentov na úrovni A2/B1/B2.

Varenie
s hľuzovkou

Viac informácií
slovak

Varenie s hľuzovkou SK

Polo Talian polo Slovák Tito Antonuccio vám predstaví lokálnu kuchyňu z Umbrie, ku ktorej pridá farmárske ingrediencie z iných regiónov. Spoločne pripravíte a ochutnáte aj jedlo pripravené s talianskou špecialitou – hľuzovkou. Workshop bude prevažne slovenčine a bude obsahovať talianske výrazy z oblasti varenia a gastronómie.

La cucina
siciliana

Viac informácií
italian

La cucina siciliana

Ako chutí Sicília? Už ste ochutnali typické sicílske cannoli? Alebo cestoviny alla norma? Ak ste milovníkom jedla a tieto chute ešte nepoznáte, určite nemôžete vynechať seminár s lektorom Alessandrom, ktorý vám predstaví najznámejšie sicílske jedlá a poradí vám ako si ich správne pripraviť u vás doma. Úroveň taliančiny tohto seminára je A1/A2.

VYPREDANÉ

Toscana,
amore mio

Viac informácií
slovak

Toscana, amore mio

Na zemi je len málo miest, ktorých krásu nedokážeme opísať slovami, no emócie cítime aj bez slov a naše srdce si získajú na prvý pohľad. Takým miestom je práve Toskánsko. Spoznajte čarovný kus Talianska s majiteľkou Cestovnej kancelárie Mattia Jarmilou Molnárovou a ponorte sa do jeho chutí, vôní a historických skvostov. Prednáška bude v slovenčine.

VYPREDANÉ

Due geni italiani

Viac informácií
italian

Due geni italiani

Viete, kto namaľoval obraz Mony Lisy alebo Poslednú večeru? Obdivujete sochu Dávida a Sixtínsku kaplnku a chceli by ste sa o týchto dielach dozvedieť  viac?  V tom prípade si nenechajte ujsť seminár s talianskou lektorkou Giorgiou, ktorá vám predstaví diela dvoch talianskych géniov – Leonarda da Vinciho a Michelangela Buonarottiho. Úroveň taliančiny je B1.

Aperiquiz
A1/A2

Viac informácií
italian

Aperiquiz

Ste súťaživý typ a radi rozširujete svoje obzory? Zapojte sa do zábavného aperikvízu! Viera a Matteo otestujú vaše poznatky o kultúre, histórii, hudbe a talianskej kuchyni. Popri hre si vychutnáte skvelé talianske drinky a typické talianske jednohubky. Tento kvíz je určený pre návštevníkov na úrovni A1/A2.

Aperiquiz
B1/B2

Viac informácií
italian

Aperiquiz

Ste súťaživý typ a radi rozširujete svoje obzory? Zapojte sa do zábavného aperikvízu! Giorgia a Peter otestujú vaše poznatky o kultúre, histórii, hudbe a talianskej kuchyni. Popri hre si vychutnáte skvelé talianske drinky a typické talianske jednohubky. Tento kvíz je určený pre návštevníkov na úrovni B1/B2.

Carbonara con
Giovanna

Viac informácií
italian

Carbonara con Giovanna

Počas sobotného večera si spoločne uvaríme a ochutnáme výborné talianske jedlo – spaghetti alla carbonara. Lektorka Giovanna vás naučí, ako si ho správne pripraviť aj u vás doma, a popri varení sa naučíte nové talianske slovíčka z oblasti varenia. Strávte príjemný večer konverzáciou v taliančine popri chutnom jedle. Nebude chýbať ani pohár vína a skvelá zábava!

La mia Sicilia

Viac informácií
italian
VYPREDANÉ

La mia Sicilia

Poznáte Sicíliu? Boli ste už na pláži Mondello, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž Palerma? Navštívili ste údolie chrámov v Agrigente? A prechádzali ste sa očarujúcou Cataniou? Sicílčania Alessandro a Matteo vás prevedú týmto krásnym regiónom plným mora, slnka, kultúry a dobrého jedla. Požadovaná úroveň talianskeho jazyka je A1/A2.