PIATOK

La mia Sicilia 1

Viac informácií
italian

La mia Sicilia 1

Poznáte Sicíliu? Boli ste už na pláži Mondello, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž Palerma? Navštívili ste údolie chrámov v Agrigente? A prechádzali ste sa očarujúcou Cataniou? Sicílčan Alessandro vás prevedie týmto krásnym regiónom plným mora, slnka, kultúry a dobrého jedla. Požadovaná úroveň talianskeho jazyka je A1/A2.
VYPREDANÉ

Sei superstizioso?

Viac informácií
italian

Sei superstizioso?

Si poverčivý? Vieš, čo ti hrozí, ak vyleješ? Ale čo je ešte dôležitejšie, vieš ako túto hrozbu odvrátiť? Povery sú neoddeliteľnou súčasťou talianskej kultúry a či im už veríte alebo nie, vďaka nim sa môžete dozvedieť mnoho zaujímavostí z talianskeho sveta. Týmto čarovným svetom vás prevedú naslovovzaté odborníčky Rosalia a Antonia. Seminár bude na úrovni A2/B1.

Neobvyklé povolania
antického Ríma

Viac informácií
slovak.jpg

Neobvyklé povolania antického Ríma

V našej škole privítame obľúbený dejepisný podcast TAK BOLO z produkcie ZAPO, ktorý prostredníctvom krátkych príbehov približuje históriu. Vyberieme sa spolu do antického Ríma a budeme sa rozprávať o neobvyklých povolaniach. Počuli ste už o živote ochutnávačov či profesionálnych fanúšikov? Samozrejme, nevynecháme ani gladiátorov. Seminár bude v slovenčine.

Predložkový
masaker 2

Viac informácií
italian.jpg

Predložkový masaker 2

L’italiano é una lingua facile… e poi arrivano le preposizioni 🙂

Svetom predložiek, ich tajomstvami a zlepšovákmi pri ich učení vás prevedie lektorka Katy. Bude to masaker, ale budete sa aj veľa smiať a zabávať a určite sa toho kopec naučíte! Vhodné pre úplných začiatočníkov aj pokročilejších študentov, pretože predložky sú kľúč per parlare l’italiano 🙂

I segreti
della mafia italiana

Viac informácií
italian

I segreti della mafia italiana

Objavte tajomstvá talianskej mafie. So Sicílčanom Alessandrom preberiete históriu, zvyky a praktiky týchto zločineckých skupín. Budete sa venovať sicílskej Cosa Nostra a kalábrijskej neslávne známej mafii ‘Ndrangheta. Naučíte sa, ako ovplyvnili taliansku históriu, z čoho vychádza ich moc a bohatstvo, a kam až siahajú ich chápadlá. Úroveň seminára je A2/B1.

Amatriciana
con Giovanna

Viac informácií
italian

Amatriciana con Giovanna

Radi pripravujete jednoduché talianske špeciality? Ochutnajte s nami skvelý rímsky recept „Amatriciana“. Vychutnáte si lahodné spaghetti s paradajkovou omáčkou, guanciale a syrom pecorino. Popri spoločnom varení sa skvelo zabavíte pri pohári vína a okrem toho sa naučíte veľa užitočných slovíčok. Lekcia je na úrovni A1/ A2 aj s tlmočením do slovenčiny.
VYPREDANÉ

Amatriciana
con Viera

Viac informácií
slovak.jpg

Amatriciana con Viera

Radi pripravujete jednoduché talianske špeciality? Ochutnajte s nami skvelý rímsky recept „Amatriciana“. Vychutnáte si lahodné spaghetti s paradajkovou omáčkou, guanciale a syrom pecorino. Popri spoločnom varení sa skvelo zabavíte pri pohári vína a okrem toho sa naučíte veľa užitočných slovíčok. Lekcia bude v slovenčine.
VYPREDANÉ

Turismo e viaggi

Viac informácií
italian

Turismo e viaggi

Zbalený kufor, lístok v rukách a nezabudnuteľné zážitky pred tebou! Kto by nemiloval cestovanie? Pripravili sme pre vás konverzačnú lekciu zameranú na cestovanie. Antonia a Rosalia vám dajú mnoho tipov na čo najjednoduchšie naplánovanie si cesty v Taliansku, precvičíte si taliančinu a naučíte mnoho užitočných slovíčok. Lekcia bude pre študentov na úrovni B1/B2.
VYPREDANÉ

La storia
dello Spritz 1

Viac informácií
italian

La storia dello Spritz1

Spritz je kráľ cocktailov a klasické talianske Aperitivo. Môžete si ho vychutnať na malebnom námestí alebo na pláži, ale odkiaľ pochádza? Ako sa robí naozaj a kto ho vymyslel? Aký recept majú radi talianski barmani a aké verzie si môžete objednať? S lektorkou Katy sa naučíte veľa zaujímavostí o Spritze, ale samozrejme, spoločne si ho aj namiešame a ochutnáme 🙂
VYPREDANÉ