PIATOK

Stereotipi italiani

Viac informácií
italian

Stereotipi italiani

PIZZA MAFIA E MANDOLINO.

 

Hovorí sa, že každý Talian je skutočný „latin lover“, má svoj štýl, stále gestikuluje a samozrejme, je naozaj hlučný. Ale je to naozaj tak? S lektorkou Chiarou spoznáte niektoré stereotypy o Talianoch a zistíte, akí sú Taliani v skutočnosti. Na účasť na seminári je potrebná znalosť taliančiny na úrovni A2.

 

Čarovné Bergamo

Viac informácií
slovak

Čarovné Bergamo

Slovenka Natália Srnová, ktorá žije a pracuje v Bergame vás prevedie mestom, ktoré je pre rok 2023 vyhlásené ako hlavné mesto kultúry v Taliansku. Spoznáte s ňou krásy tohto čarovného mesta dýchajúceho talianskou históriou, ale dozviete sa aj, kde si dať tú najlepšiu pizzu či tiramisu. Prednáška bude v slovenčine, takže je vhodná pre všetkých účastníkov festivalu.
VYPREDANÉ

Aperitivo
creativo

Viac informácií
italian

Aperitivo creativo

S Giovannou, talianskou lektorkou a ilustrátorkou, si vytvoríte koláže s talianskou tematikou podľa vlastného gusta, ktoré vám prinesú kúsok Talianska do vašej domácnosti. Jednoduchá a zaujímavá technika koláže a dobré víno je zárukou príjemného večera a skvelej zábavy pre všetky kreatívne duše.

I segreti della mafia italiana

Viac informácií
italian

I segreti della mafia italiana

Objavte tajomstvá talianskej mafie. S Alessandrom a Petrom preberiete históriu, zvyky a praktiky týchto zločineckých skupín. Budete sa venovať sicílskej Cosa Nostra a kalábrijskej neslávne známej mafii ‘Ndrangheta. Naučíte sa, ako ovplyvnili taliansku históriu, z čoho vychádza ich moc a bohatstvo, a kam až siahajú ich chápadlá. Úroveň seminára je A2/B1.

La storia
dello Spritz

Viac informácií
italian

La storia dello Spritz

Spritz je kráľ cocktailov a klasické talianske Aperitivo. Môžete si ho vychutnať na malebnom námestí alebo na pláži, ale odkiaľ pochádza? Ako sa robí naozaj a kto ho vymyslel? Aký recept majú radi talianski barmani a aké verzie si môžete objednať? S lektorkou Katy sa naučíte veľa zaujímavostí o Spritze, ale samozrejme, spoločne si ho aj namiešame a ochutnáme 🙂
VYPREDANÉ

Amatriciana con Giovanna

Viac informácií
italian

Amatriciana con Giovanna

Radi pripravujete jednoduché talianske špeciality? Ochutnajte s nami skvelý rímsky recept „Amatriciana“. Vychutnáte si lahodné spaghetti s paradajkovou omáčkou, guanciale a syrom pecorino. Popri spoločnom varení sa skvelo zabavíte pri pohári vína a okrem toho sa naučíte veľa užitočných slovíčok. Seminár je na úrovni A1/ A2.

VYPREDANÉ

Amatriciana con Viera

Viac informácií
slovak.jpg

Amatriciana con Viera

Radi pripravujete jednoduché talianske špeciality? Ochutnajte s nami skvelý rímsky recept „Amatriciana“. Vychutnáte si lahodné spaghetti s paradajkovou omáčkou, guanciale a syrom pecorino. Popri spoločnom varení sa skvelo zabavíte pri pohári vína a okrem toho sa naučíte veľa užitočných slovíčok. Lekcia varenia bude v slovenčine.
VYPREDANÉ

Tajomný svet
sicílskej mafie

Viac informácií
slovak

Tajomný svet sicílskej mafie

Tajomnými zákutiami sveta sicílskej mafie vás prevedie odborník na túto tému, docent Roman Sehnal. Dozviete sa mnoho zaujímavosti o histórii, ale aj súčasnej situácii v najvýznamnejších mafiánskych rodoch na Sicílii, ich praktikách, ale aj prepojení na taliansku politiku. Prednáška bude v slovenčine, takže je vhodná pre všetkých návštevníkov.