NEDEĽA

Dialetti italiani

Viac informácií
italian

Dialetti italiani

Podľa Unesca ľudia v Taliansku rozprávajú až 31 jazykmi – taliančinou a jej rôznymi dialektmi. Rozumejú si ale navzájom? Nemajte obavy, mnoho slov z dialektov už určite poznáte, ako napríklad ciao, mozzarella alebo fettuccine. Vydajte sa s našou lektorkou Katy na virtuálnu cestu naprieč talianskymi regiónmi a objavte množstvo zaujímavostí spojených s jazykom a talianskou kultúrou.

Giochi

Viac informácií
italian

Giochi

Chcete otestovať úroveň vašej taliančiny a zároveň sa zábavnou formou naučiť nové slovíčka? Príďte sa zabaviť so skvelými spoločenskými hrami pre dospelých – Giorgia a Matteo si s vami zahrajú Scrabble a Taboo. Popri hre spoznáte ďalších nadšencov taliančiny a vyskúšate si konverzáciu v taliančine. Program je určený pre študentov na úrovni A2.

Giochi
per bambini

Viac informácií
italian

Giochi per bambini

Aj pre najmenších milovníkov taliančiny sme pripravili skvelý program! Zábavnou formou sa pri hraní spoločenských hier naučia mnoho nových slovíčok a precvičia si komunikáciu v taliančine s našimi stážistami. Giorgia, Peter, Emanuela a Matteo si pre vaše deti pripravili veľa zaujímavých aktivít. Vítané sú deti všetkých vekových kategórii!

VYPREDANÉ

Tajomstvá
Vatikánu

Viac informácií
slovak

Tajomstvá Vatikánu

Zákutiami Vatikánu vás prevedie talianska rehoľná sestra Cecília. Porozpráva vám nielen o nezvyčajných miestach vo Vatikáne, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť, ale priblíži nám aj zaujímavosti o tomto jedinečnom štáte a jeho fungovanie. Dozviete sa, ako ho vnímajú samotní Taliani a aký vplyv má na fungovanie celého Talianska. Seminár bude v slovenčine.

VYPREDANÉ

Parmigiana
di melanzane

Viac informácií
italian

Parmigiana

„Parmigiana di melanzane“ je typické talianske jedlo, ktoré sa pripravuje z baklažánu, paradajkovej omáčky s bazalkou, mozzarelly a parmezánu. Príďte si spolu s Giorgiou, Emanuelou a Peterom uvariť túto chutnú taliansku špecialitu, skvelo sa zabaviť popri varení a okrem toho sa naučiť niekoľko užitočných talianskych slovíčok! Úroveň taliančiny je A1/A2.